در مسیر استارتاپ ویزا - منتور استارتاپ ویزا - استارتاپ ویزا کانادا

دانشگاه‌های ارزان کانادا 2022

  • June 28, 2022
  • admin
  • 1 min read

در این مقاله قصد داریم 10 دانشگاه ارزان در کانادا برای تحصیل بین المللی معرفی کنیم. تحصیل در کانادا یک انتخاب عالی برای کسانی است که به عنوان یک دانشجوی بین المللی به دنبال مدرک مقرون به صرفه هستند. کانادا برای دانشجویان بین المللی و داخلی شهریه پایینی ارائه می دهد. به علاوه، شما در یک محیط انگلیسی (یا فرانسوی) در یک کشور بسیار توسعه یافته تحصیل خواهید کرد. سیستم آموزشی در کانادا معتبر و قابل مقایسه با کشورهایی مانند بریتانیا و ایالات متحده است. بسیاری از دانشجویان بین المللی به دلیل هزینه های پایین شهریه، سهولت و راحتی زندگی و شهرت عالی دانشگاه ها، تحصیل در کانادا را انتخاب می کنند.

چرا تحصیل در کانادا

مقرون به صرفه است

در مقایسه با دانشگاه های برتر در ایالات متحده، بریتانیا و سایر کشورهای انگلیسی زبان، کانادا مدارک تحصیلی را ارائه می دهد که در کیف پول شما بسیار آسان تر است

شهرت و اعتبار دانشگاه‌های کانادا

کانادا به یکی از بهترین سیستم های آموزشی در جهان شهرت دارد و دانشگاه های آن نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

سهولت زندگی در کانادا

تحصیل در کشوری دیگر می تواند دلهره آور به نظر برسد، اما تحقق این امر در یک کشور انگلیسی زبان و جهان اول، کار را برای دانشجویان بین المللی آسان تر می کند.

هزینه های تحصیل در کانادا

برای دانشجویان دانشجویان بین المللی که در کانادا تحصیل می کنند شهریه به نوع برنامه و محل تحصیل شما بستگی دارد. به طور کلی برای مدارک لیسانس از 7200 دلار تا 50000 دلار در سال برای شهریه متغیر است، در حالی که هزینه تحصیل سالانه برای مقاطع کارشناسی ارشد بین 3200 تا 43000 دلار است.

دانشگاه های برتر کانادا

US News برترین دانشگاه های کانادا را مانند دانشگاه تورنتو، دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه مک گیل، دانشگاه مک مستر و دانشگاه مونترال فهرست می کند. همه این دانشگاه ها در سطح بین المللی به عنوان مدارس عالی جهانی شناخته می شوند و هنوز هم نرخ های شهریه بسیار مقرون به صرفه تری نسبت به همتایان بین المللی خود ارائه می دهند.

دانشگاه مونترال

شهریه لیسانس: 13,000 تا 16,990 دلار ، شهریه مقطع کارشناسی ارشد: 16370 دلار

 دانشگاه مک گیل

شهریه لیسانس: 16,800 تا 45,300 دلار ، شهریه مقطع کارشناسی ارشد: 16810 دلار

دانشگاه مک مستر

شهریه مدرک لیسانس: 20,800 تا 28,000 دلار ، شهریه مقطع کارشناسی ارشد: 16,760 تا 17,090 دلار

دانشگاه بریتیش کلمبیا

شهریه لیسانس: 26,000 تا 36,600 دلار ، شهریه مقطع کارشناسی ارشد: 8600 دلار

دانشگاه تورنتو

شهریه مقطع لیسانس: 42,900 تا 49,800 دلار ، شهریه مقطع کارشناسی ارشد: 6900 تا 22640 دلار

 

دانشگاه های ارزان کانادا برای مقطع کارشناسی

اگر به دنبال مقرون به صرفه‌ترین گزینه‌هایی هستید که در کانادا مدرک لیسانس ارائه می‌کنند، میتوانید شرایط این دانشگاه‌ها را بررسی کنید.

دانشگاه براندون

مکان: براندون، مانیتوبا                 شهریه: 7200 دلار

دانشجویان بین المللی Brandon U این امکان را دارند تا برای این دانشگاه بین المللی درخواست دهند. دانشگاه براندون ادعا می کند که رابطه طولانی و مثبتی با دانشجویان بین المللی دارد و تعاملات و فرصت های تحقیقاتی یک به یک استاد را ارائه می دهد که در دانشگاه های بزرگتر موجود نیست.

دانشگاه سنت بونیفیس

مکان: وینیپگ، مانیتوبا                 شهریه: 7480 دلار

برنامه های تحصیلی لیسانس در هنر، مددکاری اجتماعی، ترجمه، علوم، پرستاری، تجارت و آموزش در این دانشگاه ارائه می‌شود. همجنین دانشجویان این دانشگاه می توانند در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه مانیتوبا ادامه تحصیل دهند دانشجویان بین المللی در Saint-Boniface باید بتوانند سطح مشخصی از زبان فرانسه را صحبت کنند زیرا این یک دانشگاه فرانسوی است. همچنین برخی از برنامه ها به سطحی از مهارت انگلیسی نیز نیاز دارند.

دانشگاه گوئلف

مکان: گوئلف، انتاریو                          شهریه: 9730 دلار

برنامه های تحصیلی مدرک لیسانس از 5 کالج (هنر، علوم زیستی، تجارت و اقتصاد، مهندسی و علوم فیزیکی، علوم اجتماعی و انسانی کاربردی) دانشجویان بین‌المللی در Guelph از کمک‌های ویژه در دانشگاه با امکان درخواست‌های ویزا، تحصیل زبان انگلیسی ومسکن برخوردار بوده و به مشاور ویژه دانشجویان بین‌المللی دسترسی خواهند داشت.

دانشگاه منونیت کانادا

مکان: وینیپگ، مانیتوبا                      شهریه: 10000 دلار

برنامه های تحصیلی سه و چهار ساله لیسانس و کارشناسی ارشد برای دانشجویان بین‌المللی وجود دارد و در CMU به دلیل تنوع گسترده تجربیات و دیدگاه‌ها دانشجویان بین‌المللی استقبال و تشویق می‌شوند که برای این دانشگاه درخواست دهند. دانشجویان بین المللی می توانند بیش از 19 رشته را برای تحصیل در مقطع کارشناسی انتخاب کنند.

دانشگاه مموریال نیوفاندلند

مکان: سنت جانز، نیوفاندلند              شهریه: 11460 دلار

برنامه های اهدای مدرک برای بیش از 100 رشته برای لیسانس، کارشناسی ارشد و گواهینامه های دانشجویان بین المللی در دانشگاه MUN: Memorial وجود دارد. این دانشگاه خدمات تخصصی مانند مشاوره دانشجویی، دفتر بین المللی سازی و گروه های دانشجویی بین المللی را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهد.

 

دانشگاه های ارزان کانادا برای مقطع کارشناسی ارشد

دانشگاه مموریال نیوفاندلند

مکان: سنت جانز، نیوفاندلند             شهریه: 3220 دلار

Memorial University برنامه های تحصیلی با تنوع زیادی از برنامه های کارشناسی ارشد و دکترا به صورت حضوری و آنلاین، در زمینه های علوم انسانی و اجتماعی، برنامه های حرفه ای، برنامه های بین رشته ای و علوم ارائه می‌دهد.

دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی

مکان: پرنس جورج، بریتیش کلمبیا             شهریه: 3290 دلار

Northern British Columbia برنامه های تحصیلی  MBA ، گواهی های تحصیلات تکمیلی، و برنامه های دکتری را در نظر دارد.

دانشگاه کلگری

مکان: کلگری، آلبرتا             شهریه: 3690 دلار

Calgary برنامه های تحصیلی ارائه مدارک کارشناسی ارشد و دکتری مبتنی بر دوره و پژوهشی در موضوعات مختلف ارائه می‌کند

دانشگاه سایمون فریزر

مکان: برنابی، بریتیش کلمبیا             شهریه: 3740 دلار

Simon Fraser برنامه های تحصیلی با انواع برنامه های تحصیلات تکمیلی در علوم کاربردی، هنر و علوم اجتماعی، تجارت، ارتباطات، هنر و فناوری، آموزش، محیط زیست، علوم بهداشتی و علوم ارائه می‌کند.

دانشگاه ساسکاچوان

مکان: ساسکاتون، ساسکاچوان             شهریه: 4350 دلار

Saskatchewan برنامه های تحصیلی با بیش از 80 مدرک کارشناسی ارشد و دکترا و متخصص در زمینه های تحقیقاتی و پزشکی دارد.

 

هزینه زندگی دانشجویی در کانادا

مانند بسیاری از کشورهای بزرگ، هزینه زندگی در سراسر کشور گسترده کانادا به شدت متفاوت است. با توجه به شاخص خانه های اجاره ای کانادا، بسیاری از مناطق بزرگ کلان شهرها مقرون به صرفه نیستند، با این حال هنوز مناطقی باقی مانده است که می توان در آنها با بودجه دانشجویی زندگی کرد.

برخی از این هزینه ها عبارت اند از :

ناهار و نوشیدنی اصلی: 18 دلار

اجاره ماهانه 45 متر مربع سوئیت مبله: 1160 دلار

شارژ ماهانه: 102 دلار

اینترنت ماهانه: 54 دلار

حمل و نقل عمومی ماهانه: 109 دلار

عضویت ماهیانه در باشگاه: 59 دلار

شلوار جین: 72 دلار

ویزیت پزشک خصوصی: 93 دلار

خمیر دندان: 2.62 دلار

کاپوچینو: 5.05 دلار

Leave a Reply