در مسیر استارتاپ ویزا - منتور استارتاپ ویزا - استارتاپ ویزا کانادا

برنامه مهاجرتی کانادا از طریق مهاجرت کاری

برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت کانادا از طریق کار، برنامه‌های متنوعی وجود دارد که متقاضی باید با توجه به تطبیق شرایط خود با آنها، بهترین برنامه‌ی مهاجرتی را برای دریافت ویزای کار کانادا دریافت کند

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق کار

برای واجد شرایط شدن جهت برنامه ویزای مهاجرت به کانادا از طریق کار ، تحت ورودی اکسپرس، شما طبق عوامل زیر ارزیابی خواهید شد:

شرایط دریافت  ویزای کار کانادا

ویزای کار کانادا یا ورک پرمیت کانادا Canada Work Permit، مجوزی از دولت کاناداست که به شما اجازه کار و اشتغال در کانادا را می دهد.

برای واجد شرایط بودن جهت ویزای مهاجرتی کانادا برای اقامت دائم به عنوان یک متقاضی کار برنامه مهاجرت کاری فدرال، شما باید:

ویزای کار موقت کانادا

ویزای کار کانادا تحت برنامه کارگران خارجی موقت Temporary Foreign Worker Program : TFWP توسط اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا Immigration, Refugees and Citizenship Canada : IRCC صادر می گردد. این برنامه به کارفرمایان کانادایی اجازه می دهد تا بتوانند از نیروی کار خارجی برای تامین کمبود های بازار کار بهره ببرند.

برنامه نامزدهای استانی

برنامه نامزد استانی (PNP) به مهاجرانی که پیشنهاد شغلی از کانادا دارند این شانس را می دهد که به طور دائم به این کشور مهاجرت کنند و در یکی از 13 استان یا منطقه آن مستقر شوند. هر PNP برنامه های مختلفی دارد که با هدف رفع نیازهای بازار کار در استان یا منطقه انجام می شود. متقاضیان می توانند مستقیما به استانی که به آن علاقه دارند درخواست دهند یا از طریق سیستم اکسپرس اینتری اقدام کنند. کسانی که می خواهند زودتر به کانادا بروند باید بدانند که فرایند درخواست از طریق اکسپرس اینتری بسیار سریع تر است. لازم به ذکر است برای افزایش موفقیت، متقاضیان باید به استان‌هایی درخواست دهند که مهارت های آن ها مورد نیاز است.

پنج PNP محبوب برای مهاجرت کارگر کم مهارت به کانادا

  1. برنامه نامزدهای مهاجرت ساسکاچوان
  2. برنامه نامزدهای مهاجرت انتاریو
  3. برنامه نامزدهای استانی بریتیش کلمبیا
  4. برنامه نامزدهای مهاجرت آلبرتا
  5. برنامه نامزدهای استانی منیتوبا

برنامه آزمایشی مهاجرت آتلانتیک به اتباع خارجی اجازه می دهد تا برای اقامت دائم به یکی از چهار استان اقیانوس اطلس یعنی نیوفاندلند و لابرادور، جزیره پرنس ادوارد، نیوبرانزویک و نوا اسکوشیا مهاجرت کنند. این برنامه برای مهاجرت کارگر کم مهارت به کانادا در سال 2022 عالی است زیرا متقاضیان برای واجد شرایط بودن نیازی به تجربه کاری کانادایی ندارند. متقاضیان تنها به یک سال تجربه کار خارجی و یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای کانادایی در یکی از استان‌های شرکت کننده نیاز دارند. متقاضیان می توانند برای برنامه زیر تحت برنامه آزمایشی مهاجرت آتلانتیک درخواست دهند.

برنامه مهارت متوسط آتلانتیک

برای درخواست این برنامه باید حداقل یک سال تجربه کار در موقعیتی داشته باشید که نیاز به تحصیلات دبیرستانی یا آموزش خاص شغلی دارد.

شما باید دیپلم دبیرستان برابر با مدرک کانادایی داشته باشید که برای آن به ارزیابی اعتبار آموزشی گزارش (ECA) نیاز است.

برای اثبات تسلط کافی به زبان انگلیسی یا فرانسوی برای زندگی و کار در کانادا، باید در آزمون زبان تایید شده شرکت کنید.

باید مدرکی دال بر توانایی مالی ارائه کنید مبنی بر این که می توانید‌ حداقل مبلغ مورد نیازتان را برای حمایت از خودتان و افراد تحت تکفلتان بدون توجه به این که آیا در کانادا به شما ملحق می شوند یا خیر، برآورده کنید.

مهاجرت اتلانتیک

مهاجرت روستایی و شمالی

پایلوت مهاجرت روستایی و شمالی (RNIP) به جوامع کوچکتر در کانادا کمک می کند و به آن ها فرصتی برای استخدام کارگران ماهر خارجی را می دهد. مهاجرانی که به دنبال زندگی در کانادا هستند می توانند برای این موقعیت ها درخواست دهند و در صورت موفقیت، جامعه می تواند متقاضیان را برای اقامت دائم به دولت پیشنهاد کند. 11 جامعه وجود دارد که در RNIP شرکت می کنند که در انتاریو، مانیتوبا، ساسکاچوان، آلبرتا و بریتیش کلمبیا قرار دارند. یکی از الزامات اصلی این برنامه، داشتن یک پیشنهاد شغلی تمام وقت از یک کارفرمای کانادایی است. چندین شغل وجود دارد که در جوامع شرکت کننده تقاضای بالایی دارند که عبارتند از:

برنامه مهاجرت کاری کشاورزی و غذایی، مسیری را برای کارگران ماهر مزرعه و دام باز می کند تا به کانادا مهاجرت کنند و برای اقامت دائم درخواست دهند. متقاضیان باید یک پیشنهاد شغلی معتبر داشته باشند و نشان دهند که کارگران با تجربه‌ای در یکی از مشاغل مشخص شده در بخش تولید گوشت و کشاورزی هستند به علاوه آن‌ها باید در موارد زیر یک سال تجربه داشته باشند:

مهاجرت کشاورزی و غذایی

برنامه کارگران خارجی موقت

برنامه کارگران خارجی موقت (TFWP) به کارفرمایان کانادایی این امکان را می دهد که در صورتی که هیچ کانادایی یا افراد با اقامت دائم برای پر کردن این موقعیت وجود نداشته باشد، کارگران خارجی را استخدام کنند. کارفرمایان کانادایی می توانند کارگران نیمه ماهر خارجی را از طریق جریان‌های زیر تحت TFWP استخدام کنند:

شرایط سنی مهاجرت به کانادا از طریق کاری

برای افراد بسیاری که قصد مهاجرت به کانادا از طریق کاری را دارند، ممکن است شرایط سنی کار در کانادا و محدودیت سنی برای مهاجرت به یکی از دغدغه های اصلی بدل شود. محدودیت سنی برای مهاجرت به کانادا یک عامل مهم است. بسیاری از متقاضیان کار در کانادا که بالای 30 سال سن دارند ممکن است مایل باشند در مورد اینکه آیا هنوز گزینه مناسبی برای ورود به خاک کانادا محسوب می شوند یا خیر، اطلاعاتی کسب نمایند.

در سیستم اکسپرس اینتری کانادا افرادی که بین 18 تا 30 سال سن دارند معمولاً برای بازار کار مناسب تر هستند و به عنوان بهترین گزینه شناخته می شوند. این کشور مصمم است که افراد واجد شرایط و جوان با مجموعه مهارت هایی را وارد خاک این کشور کند که قادرند به راحتی در کانادا کار پیدا نموده و در نهایت به سلامت اقتصادی کشور کمک کنند. بر اساس سیستم رتبه بندی امتیازات (سیستم اکسپرس اینتری)، داوطلبان بر اساس سن خود و سن شریکشان امتیاز کسب می کنند.

امتیاز یک نامزد می تواند تا 110 بالا برود. اگر امتیاز CRS (سیستم رتبه بندی جامع) داوطلب بین 415 الی 460 باشد، می تواند برای درخواست دعوت نامه اقدام نماید. به طور خلاصه و برای واضح تر شدن موضوع، داوطلبانی که به دنبال مهاجرت به کانادا از طریق کاری هستند باید مطمئن شوند که درخواست خود را در اسرع وقت دریافت می کنند تا از امتیازات ارائه شده برای سن حداکثر استفاده را ببرند. به عنوان مثال، اگر یک جوان 29 ساله 110 امتیاز سنی CRS به دست آورد، پس از عبور از 30، این امتیاز کاهش قابل توجهی خواهد داشت. زمانی که او به 39 سالگی برسد، تنها 55 امتیاز به وی تعلق خواهد گرفت.

مشاوره مهاجرت به کانادا

دوست عزیزم ، ما نه وکیل مهاجرت هستیم و نه موسسه مهاجرتی، ولی ما یک تیم قوی در زمینه کسب و کار و برنامه نویس هستیم که میتونیم توی مهاجرت به کانادا بهت کمک کنیم. پس اگر با وکلا و موسسات صحبت کردی فکر کنیم حالا وقتشه به با هم صحبت کنیم 🙂


همین الان تماس بگیر